www.islamastrolojisi.com "Adalet denge ve huzurun temelidir"

FATİHA EYLEM MANİFESTOSU www.islamastrolojisi.com
1-Etiklik (Eunsü)
2-Müteşekkirlik(Elhamdü)
3-Vicdanilik(ErRahim)
4-Sorumluluk(Yewmiddin)
5-Tevhit(İyyakena)
6-Meşru hedef ve Umutvar olmak(Sırat-ıMustakim)
7-Kimseyi taklit etmemek ve kendin olmak, samimi olmak(Gayrilmağdubi) #KABENİNHAYATŞİFRELERİ KİTABIMDAN ALINTIDIR...

16 Mart 2015 Pazartesi

Lanet getiren büyük ikramiye paraları

Loto ve Piyango Paraları Neden Sahibine Uğursuzluk Getiriyor?
Şimdiye kadar büyük ikramiyeyi alan bir çok talihli aslında biraz zaman geçince bu paranın talih değil bela getirdiğini görmüştür.
Şimdi kendine büyük ikramiye çıkanların öyküsünü önce okuyalım sonra neden böyle olduğunu irdeleyelim.
- Üç Kez Büyük İkramiye Kazanan En Büyük Talihsiz -

1979, 1982 ve 1984 senelerinde yılbaşı çekilişinde üç defa büyük ikramiye kazanan Mustafa Savgan zor şartlar altında ayakkabı boyacılığı yapıyor. İkramiye kazanır kazanmaz hemen yıllarca beraber yaşadığı eşinden ayrılmak isteyen, başaramayınca da kendi ifadesiyle 'öldükten sonra paralar ona kalmasın diye' neyi var neyi yoksa hepsini harcayan Savgan, ikramiyeden kazandıklarını az zamanda bitirmiş. "150 memurun maaşını 2 ayda yiyordum. Lokantalarda ödediğim hesabın 5 katı bahşiş bırakıyordum." diye başından geçen süreci özetleyen Savgan'ın yaşadıkları 'Kaybedebilme Kabiliyeti' isimli bir belgesele bile konu oldu.

- 1995 Yılı Talihlisinin Başına Gelen Talihsizlikler -

Milli Piyango'nun 1995 senesi yılbaşındaki büyük ikramiye talihlisi Ayhan Yalçınkaya diğer kazananlar gibi itirafını yaptı ve "Kazandığım para bana hep uğursuzluk getirdi." diyerek memuriyete bir an önce geri dönmek istedi. Yılbaşı çekilişinde kazandığı 10 milyar liradan sonra diğerlerinin de yaptığı gibi önce işinden ayrılan Yalçınkaya girdiği hiçbir işte başarıyı yakalayamadı. Yalçınkaya, "Emek harcamadan kazandığım o paranın bereketini hiç göremedim, ne iş yaptıysam hep iflas ettim." diye üzüntüsünü dile getiriyor.

- Muğlalı Talihsiz -

Muğla Fethiye'deki Yakacık köyünde yaşamını sürdüren 33 yaşındaki Özcan Arıkan, yılbaşı öncesinde aldığı çeyrek bilete 3 milyon YTL isabet edince kafayı yemiş gibi oldu, eşini ve çocuğunu terk edip ortadan kayboldu, izini kaybettirdi. Sayısal Loto'dan 230 milyar lira ikramiye kazanan Samsunlu Ekrem Çetin da diğerlerinden farklı bir şey yapmadı; parayı kazanır kazanmaz 45 yıllık karısından ayrılmak için dava açtı. Denizli'nin Çivril ilçesinde yaşayan iki çocuk babası Osman Kaplan büyük ikramiyeyi kazanınca yaptığı ilk iş yine yıllarca beraber yaşadığı eşinden ayrılmak oldu. Yeşim Akyol da bir alışveriş merkezinin kendisine hediye ettiği bilete 2 trilyon lira isabet edince evliliğini sürdüremedi ve o da kocasından boşandı.

- Ecnebi Talihsizler -

Biraz da yurtdışından örnek verelim… Amerika Birleşik Devletleri'nde doğan Jack Whittaker 2002 senesinde piyangodan tam 410 trilyon lira kazandı. Evi tam 7 defa soyulan hırsızlık mağduru Whittaker'ın torunu da fidye isteyen insanlar tarafından katledildi. Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olan piyango talihlisi çok zor bir hayatın ardından parasını son kuruşuna kadar harcadıktan sonra "Mutluyum, çünkü o uğursuz paradan kuruş kalmadı." diyerek başına gelenleri anlatıyor. İngiltere'de bir çekilişten 23,5 trilyon lira kazanan Michael Carroll, uyuşturucu nedeniyle karısı ve çocuğu tarafından terk edildi. Kanada'da lotodan 8,5 milyon dolarlık para kazanan Gerald Muswagon eline geçen parasını, lüks arabalar, alkol ve uyuşturucuya harcadı ve sonu acı oldu: İntihar etti.
Bunlar neden Başlarına Geliyor?
Çünkü,emek harcamadan kazanılan para, çevrede para almak için yapılan yalakalıklar ve insanın içinde hep sakladığı cinsel açlıklar, hepsinin üstüne Şeytanın telkinleri insana herşeyi unutturuyor.
İnsan bir anda ne oldum delisi oluyor, bunun sonsuza kadar süreceğini sanarak elinde avcunda ne varsa zevki sefası için harcıyor.
En başta, kendisine en zor günlerde destekçi olan, hastayken ona bakan annesini ve karısını ailesini bırakıyor. Kendisini sahte sevgililerin ve sahte dostlukların ve bilimum yalakaların kucağına atınca bu sahte dostlar ikramiye sahiplerine uzağı yakın yakını uzak gösterip saçma sapan yatırımlarla ellerinden bu paraları almaktadır.
İşte emek harcanmadan ele geçen paralar insanın içindeki kötüyü, vefasızlığı, açlıkları, kırılmaları ortaya çıkarmakta ve sahibine hiçte talih getirmemektedir aslında.
İşin tuhaf tarafı büyük ikramiye parasının zarar vermediği tek kitle zaten işadamı veya iş kadını olan kişilerdir. Zira bu insanlar zaten paraya dok oldukları için büyük ikramiyelerin kazanılması onları zaten zengin oldukları için fazla etkilemiyor.
Sorun ani zenginleşmenin getirdiği eskilerin tabiriyle "Ne oldum delisi" olmaktan kaynaklanmakta...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.